Vaše dary už pomáhají na Moravě

„Děkuji, že jste takto rychle zareagovali na naši sbírku Celé Česko na pomoc Moravě. Za pár dní jste vybrali neuvěřitelnou sumu. Stejně jako vy i my máme rádi čísla, a mohu vám říct, že jste se stali největším firemním dárcem do této sbírky,“ říká mimo jiné Čestmír Horký ve videu pro partnery Broker Trustu.

Když jsme u těch čísel, tak NFP už pomohl 21 rodinám, mezi které rozdělil celkem částku 6 milionů korun. Tito lidé často přišli kompletně o střechu nad hlavou, některé domy bude nutné zbourat. Za část prostředků se také nakupuje stavební materiál na obnovu poškozených nemovitostí, které jdou ještě zachránit. 

V NFP si dávají hodně záležet na tom, jak prostředky využijí, na místo opakovaně posílají své zástupce. „Velmi pečlivě řešíme, kam peníze posíláme. Naši činnost koordinujeme s místními krizovými štáby, dalšími neziskovými organizacemi a do terénu vyjíždí i člen naší správní rady. Zkrátka, kontrolujeme každou korunu, kterou jsme i díky vám získali,“ dodává Čestmír Horký.

Nám nezbývá než znovu zopakovat, že jsme hrdí na to, jaké partnery máme, a mnohokrát děkujeme všem, kteří se s námi do pomoci zapojili. Pokud byste chtěli podpořit nějaké další příběhy, na platformě znesnáze21 najdete celou řadu dalších sbírek pro lidi, kteří se zrovna nyní nacházejí v tíživé životní situaci.