Anketa 1+1: Jak uspět v investicích. Konkrétní tipy od našich regionálů

Ptali jsme se na tyto otázky

1) Jak v dnešní době zvýšit jako finanční poradce úspěšnost v investicích?

2) Jaká investice (a nemusí jít jen o peníze) se vám v životě nejvíc vyplatila?

David Molínek
regionální ředitel

1)  Nejdůležitější je vzdělání. Broker Trust má naštěstí silnou nabídku vzdělávání například v podobě kurzu Z lovce farmářem. Sám jsem tímto kurzem prošel. Další kurzy doporučuji od KFP či EFPA. Pokud bych měl doporučit jednu knížku, byl by to Inteligentní investor od B. Grahama, která je takovým všeobecným základem pro investování. Mně pomohla.

2)  Do vzdělání. A stále pokračuji. Je to nikdy nekončící proces.

Radim Skřivan
regionální ředitel

1) Cestu může ukázat investiční komunita Broker Trustu, kterou pro naše partnery vede Martin Večerka, a má za sebou již dvě kola rozvojového programu Z lovce farmářem. Tento kurz absolvovaly desítky partnerů Broker Trustu.

2) Nejvíce se mi vyplatila spekulace na bitcoin, ale musím uznat, že kdybych se nesnažil časovat trh, a neúspěšně spekulovat na altcoiny, tak by to bylo ještě zajímavější. A samozřejmě do vzdělávání.

Eva Kateřina Gabrielová
regionální ředitelka

1) Spolupracovat s Martinem Večerkou. 😊

2) Do svého zdraví.

Bohuslav Černý
regionální ředitel

1) Jednoznačně investicí do vlastního vzdělávání!

2) Budu se opakovat, ale za nejlepší považuji investice do vzdělávání. Ty mě zkrátka baví.

Jiří Sláma
regionální ředitel

1) V oblasti investic je důležité mít přehled a být důsledný v komunikaci se zákazníky, a to bez ohledu na to, jak se zrovna daří jejich portfoliu. Investice jsou vztahový produkt. Zákazník od nás očekává partnerství a podporu v dobrých dobách, ale zejména v těch těžších. Takových, jaké zažíváme právě teď. Pokud jsme však důsledně pracovali s cíli zákazníků a správným způsobem nastavili investiční portfolio, měli bychom i toto složité období zvládnout my i zákazníci. 

No a k tomu vzdělávání a získávání nových zkušeností doporučuji program „Z lovce farmářem“, který vede můj kolega Martin Večerka.

2) Jednoznačně do rodiny. Vůbec však nemám na mysli peníze, ale vztahy. Podporu, respekt, ochotu pomoci si a být si vždy na blízku. Když za mnou večer přijde má 5leté dcera, obejme mě a popřeje dobrou noc, za nic na světě bych to nevyměnil.

Miroslav Kraus
regionální ředitel

1) Řádně klientům vysvětlit podstatu investování, znát jejich očekávání, doplnit hledisko času… A taky si uvědomit, že ne vše, co je dostupné, je také pro klienta vhodné. 

2) Do vzdělání a poučení se z chyb, které člověk v životě vždy nějaké udělá.

Martin Kouřil
obchodní ředitel

1) Být aktivní v komunikaci se svojí klientelou. Věřím na práci a tady se to prostě „samo“ určitě nestane. 😊

2) Časová do vzdělání, citová do dětí a partnerky, fyzická do sportu, který mne přes 20 let formoval. A finanční, respektive energetická, je velmi čerstvá. Vzhledem k situaci na trhu jsme k tepelnému čerpadlu pořídili na dům fotovoltaiku. Přínos této poslední investice ukáže čas, ale věřím, že to bude mít zásadní dopad na náklady bydlení.

Michal Hrubý
regionální ředitel

1) Investice mají v této nejisté době velký potenciál. Zde více než jinde platí, že aby byl finanční poradce úspěšný v investicích, musí mít kvalitní vzdělání. To vyžaduje dobrou přípravu a neustálé sledování nových trendů a příležitostí. Dále kvalitní vyhodnocení rizik. Zde je velmi důležité mít v zádech dobrého partnera. A ohřeju si trochu „polévku“, takovým partnerem Broker Trust bezesporu je. Zmiňuji to proto, že jen s kvalitním zázemím, technologiemi a produkty můžete klientům nabídnou kvalitní poradenství. Poradci potřebují cítit podporu, a to nejen v technologiích, kvalitních produktech, ale hlavně v kvalitním vzdělávání.

2) Nejlepší investice, byť to možná bude znít trochu jako klišé, je podle mého názoru opět do vzdělání. Uplatňoval jsem to u sebe. A snažím se to uplatňovat i u svých dvou synů. Věřím v to, že pokud na sobě člověk pracuje a vzdělává se, může se dále rozvíjet a má nakročeno k tomu být úspěšný. A to platí bez rozdílu oborů. Proto na následné vzdělávání a sledování nových trendů kladu velký důraz i ve vztahu k našim smluvním partnerům.

Martin Večerka a jím spoluvedená investiční komunita si už lepší reklamu snad nemohli přát. 😊 Držíme všem našim partnerům (a vašim klientům) v investičním světě palce, a pokud se chcete také stát z Lovce farmářem či pomoct v investicích, neváhejte kontaktovat Martina Večerku nebo některého z našich regionálních manažerů.