Archiv měsíce Duben 2021
Přes pěkná čísla si dal trh pauzu (Týden 17)
Navenek poklidný týden tedy akciovým investorům jejich zisky nerozmnožil. A to i přesto, že data přicházející z ekonomiky a z korporátní sféry byla také v minulém týdnu mimořádně silná. Analytiky příjemně překvapil počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který byl citelně nižší, než jak předpovídaly původní odhady, a nižší hodnotu vykázal i ve srovnání s předchozím týdnem. Potěšily také předběžné ukazatele vývoje ve výrobním sektoru…
Číst dáleČeši na investiční vlně objevují i dynamičtější aktiva jako akcie
„Lidé se nyní více než dříve obracejí na poradce sami s tím, že by chtěli začít odkládat část svých peněz, vytvářet si rezervu a nějakým způsobem ji zhodnocovat. Ti, kterých se výrazněji po ekonomické stránce nedotkla koronavirová pandemie, dnes také častěji řeší, že na účtech mají uložené prostředky, které aktuálně nepotřebují a nechtějí, aby jim z nich při téměř nulových sazbách…
Číst dálePřekoupeno, ale možnosti jsou (Týden 16)
O jakých pozitivních zprávách to tady mluvím? Předně ve Spojených státech zahájená výsledková sezóna ukazuje, že firmy, které dosud ohlásily výsledky svého hospodaření, významně ve svých ziscích překročily očekávání, která před ně Wall Street postavil. Makroekonomická data, kterých jsme se minulý týden dočkaly, jsou mimořádně robustní. Maloobchodní tržby, zřejmě pod vlivem stimulačních benefitů ve výši…
Číst dáleEdward otevírá klientům oči ohledně investování. Pro koho je, a pro koho ne?
Partneři Broker Trustu, kteří pro investování se svými klienty využívají platformu Edward, překonali symbolický milník. Edward po devíti měsících spravuje už více jak miliardu korun. „Poradce dokáže díky Edwardovi velmi rychle a jednoduše klientům ukázat pravdu o splnitelnosti jejich finančních cílů a naprosto změnit jejich pohled na investování,“ říká zakladatel platformy Viktor Hostinský. Klienti pak často sami navrhují, že…
Číst dáleOptimismus vydrží zřejmě i v dubnu (Týden 15)
A centrální banky a světové ekonomické instituce stály v popředí dění i minulý týden. Silně očekávanou událostí bylo zveřejnění zápisu z posledního jednání centrálních bankéřů ve Spojených státech. Trh čekal na zmínky o rostoucích výnosech dluhopisů a nebezpečích s tímto růstem spojených. Nicméně odhalený zápis nic takového nepřinesl a FED v něm pouze potvrdil svoji stávající hypotézu o tom, že k plnému rozběhnutí největší světové ekonomiky…
Číst dáleProč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit
V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná…
Číst dáleNový rekord (Týden 14)
Aby nebylo stimulům podle aktuálních makroekonomických dat dobře fungující ekonomiky dostatek, přišel se svojí iniciativou také úřadující prezident Spojených států Joe Biden. Ten připravil o něco rozměrnější balík, jehož objem by měl být vyšší než dva biliony dolarů a měl by být v následujících osmi letech směřován na infrastrukturní projekty. Nové peníze mají akciové trhy a s nimi spojení investoři…
Číst dálePorazit teď inflaci se spořicím účtem v bance nejde. Na co si dát pozor u alternativ?
Chtít porazit více jak dvouprocentní inflaci s běžným, respektive spořicím bankovním účtem je momentálně v České republice nesplnitelný úkol. Nízké úrokové sazby napříč trhem způsobily, že i banky u stávajících účtů podstatně omezily úročení uložených peněz a do budoucna avizují ještě další snižování. Aktuálně se u klasických spořicích účtů v tuzemských bankách dostaneme nejvýše na úročení jedním procentem ročně, spíše ale…
Číst dále